KŘÍŽOVÁ DESÍTKA – ohlédnutí za závodem

Za slunného, avšak větrného počasí proběhl na území městských lesů Hradce Králové 5.ročník silničního závodu Křížová desítka. Do akce s bohatým doprovodným programem se podařilo zapojit 460 aktivně závodících účastníků v různých kategoriích. Hlavní závod na 10km (240 účastníků - 158 můžů/ 82 žen) se startem v 12:30h opanoval v novém traťovém rekordu 31:54 min Luboš Gaisl (Eleven run team) před Vlastimilem Fleglem (Vrchlabí) 33:47 min a Milanem Janatou (Salming/Run4fun) 34:01 min. V celkovém pořadí žen zvítězila Adéla Stránská (Iscarex Česká Třebová), která vlastní traťový rekord nepokořila pouze o pár vteřin, ale v čase 36:39 min bezpečně porazila Táňu Metelkovou (TJ Sokol Hradec Králové) a Gabrielu Hejtíkovou 41:17 min. Do vloženého závodu na 5km vyrazilo 89 účastníků (37 mužů / 52 žen). Mezi muži zvítězil v čase 16:58 min Vojtěch Vondra a ženy ovládla Kubiasová Kateřina v čase 20:37 min. Celý projekt obsahoval dětský program v podobě běhů od 100m po 800m dle věku, do kterého se zapojilo celkem 127 dětí (56 chlapců / 71 dívek) a také vložený závod koloběžek na 10 km. Vydařený den mohli všichni zúčastnění zakončit u bohatého občerstvení, či procházkou mezi stánky partnerů akce. Ředitel Sportvisio Roman Šinkovský celou akci zhodnotil jednou větou: “Vše klapalo ideálně, perfektní počasí, perfektní sportovní výkony a spousta rozzářených úsměvů, které jsme mohli po celý den sledovat na tvářích běžců - co víc si přát!”.