SUPER VÍKEND pod taktovkou Sportvisio se vydařil na jedničku!

Již 6. ročník běhu Křížová desítka se uskutečnil u Lesního hřbitova -  zúčastnilo se ho 500 závodníků, z toho 100 dětí. I přes počáteční nervozitu jak to dopadne s počasím, se akce vydařila skvěle a při startu doplňkového závodu na 5 km dokonce začalo svítit slunce. Závodníci si tak mohli vychutnat netradiční trasu do kříže v příjemném počasí, které běžcům svědčí. Jako první se na trať vydali závodníci na koloběžkách, které byly dokonce i na místě k zapůjčení ve stánku Kostka Kolobka. Po koloběžkách se rozběhly závody dětí od nejmladších kategorií. Nejrychlejší žena v hlavním závodě na 10km byla Táňa Metelková z TJ Sokol Hradec Králové s časem 0:38:37.52 nejrychlejší muž v hlavním závodě byl Radek Hübl s časem 0:32:24.79 z týmu Lunsport/Salomon Team . Veškeré výsledky ze všech kategorií jsou k prohlédnutí zde http://sportvisio.cz/akce/krizova-desitka/vysledky.html

Krajské město hostilo hned den poté, tedy 1.4.2018 INOV-8 GLADIATOR RACE / RUN HK. Do závodu zasáhlo téměř 1200 závodníků, z toho 270 v kategoriích pro děti. Náročný překážkový závod na 4km s 20ti překážkami, který se v této lokalitě uskutečnil vůbec poprvé přilákal i spoustu přihlížejících a bylo se na co dívat! Závodníci se museli vypořádat nejenom s těžkým terénem a překážkami ale i s ledovou vodou, do které museli během závodu hned několikrát. I v neděli bylo počasí k závodníkům milostivé i přes ne příliš dobře vyhlížející předpovědi. Novinkou v tomto závodě byla kategorie FUN, kdy závodníci nezapisovali výsledný čas a mohli si překážky zkoušet dle libosti a další novinka byla kategorie 4 členných štafet. Vítězem v kategorii jednotlivci se stal Pavel Hrdina ze Sweep OCRA Elite team a Veronika Vitinová ze stejného týmu. Tým Sweep OCRA Elite team opanoval i kategorii štafet, ve které zvítězili ve složení: Novák Lukáš, Hrdina Pavel, Vinický Petr, Vitinová Veronika. V kategorii smíšených párů MIX se na stupně nejvyšší probojovali Kubiš Michael, Butorová Lenka z týmu EXTRA BRNO. V juniorech excelovali Maliha Vít ze SRTG Pardubice a Večerníková Barbora ze SRTG Jablonec n. Nisou.

Tyto dva závody odstartovali běžeckou sezonu pod taktovkou Sportvisio.