Oddíl Praha 4 a 11

Naše skupina je určena dětem ve věku 5-8 let. Schůzky probíhají v prostředí Krčského lesa v blízkosti stanice metra Roztyly a pro případ velmi špatného počasí máme zajištěnou tělocvičnu v objektu blízkého fitcentra. S dětmi se však snažíme zůstávat po většinu roku venku v přírodě.

Schůzky

Mapa BDB Praha 4 a 11Schůzky probíhají pravidelně jednou týdně, vždy ve

čtvrtekod 17.30 do 18.30

Scházíme se obvykle na rozcestí za hotelem Globus u dětského hřiště. Zde také děti po skončení schůzky předáváme.

http://www.mapy.cz/s/ebQk

x04Náplní našich schůzek jsou především sportovní hry - různé formy honiček, štafety, soutěže družstev, míčové hry, snažíme se nezanedbávat protažení celého těla před tréninkem. Velkou část našich aktivit směřujeme k běhu, vkládáme do cvičení prvky běžecké abecedy a v průbehu schůzky zpravidla přebíháme na různá místa v Krčském lese. Po spíše tréninkové části pak obvykle zakončujeme schůzku opět hrou.

V zimním období se nebojíme tmy a nepanuje-li extrémní počasí, zůstáváme s dětmi venku. Noční les se pak může proměnit v kouzelné místo, kde si malé světlušky v reflexních vestičkách mohou vyzkoušet přemoci své strachy ze tmy i z rozličných tvorů ukrývajících se v temném lese, a především nám nabízí nové možnosti vyžití.

x05Kromě sportovních aktivit se snažíme s dětmi poznávat přírodu, která nás v lese obklopuje. Tuto část naší činnosti bychom chtěli rozvíjet zejména na plánovaných víkendových výletech, které cheme podnikat v blízkém okolí Prahy a které chceme nabídnout i širšímu okruhu dětí a rodičů, než pouze pravidleným účastníkům našich schůzek.

Máte-li děcko v přiměřeném věku a naše činnost vás zaujala, neváhejte nás kontaktovat, nebo rovnou přijďte na některou z našich schůzek.

Aktuální informace o schůzkách s možností diskuze naleznete na Facebooku Báječné děti v běhu (ke každé schůzce vytváříme zvláštní událost) a případné změny oproti standardnímu programu budeme zveřejňovat i zde.

Vedoucí

 Pavla Přívozníková

Pavlapavla(at)bajecnezenyvbehu.cz
tel: 720 254 546

 

 

03x01