🌲 Lednice už za měsíc i se 45 km! 🌲

Lesu zdar,

jaro a krásné počasí jsou tady, a to nám připomnělo jediné: sezóna Běhej lesy je za bukem a startujeme už za měsíc, 23. 4.! V roce 2022 nás čeká v rámci Běhej lesy a Behaj lesmi historicky rekordních 13 zastávek. Navíc se po dvou letech plných nejistoty a přesunů termínů vracíme k závodění od dubna až do září. Dle aktuálních opatření už se v zázemí závodu nebudeš muset potit v roušce a nebude tě zdržovat žádné kontrolování certifikátů. Čeká nás i mnoho novinek, např. revoluční ekologické značení tras100% ekologické medaile, nová trasa 45 km v Lednici nebo benefity od našeho partnera Mastercard. Pojďme tomu mrknout na zoubek!

 

Lednice startuje už za měsíc 23. 4. a odemkne novou trasu 45 km!

 

Na jakém lepším místě rozeběhnout sezónu než v jarem provoněné Lednici? Je na výběr ze 4, 14, 22 a 45kilometrové trasyExtra dlouhá trasa je horkou novinkou letošní sezóny a přináší první lednicko-valtický maratonský závod v historii. Téměř dokonale rovinatý profil s neuvěřitelně nízkým převýšením 58 metrů z ní dělá ideální volbu pro začátek sezóny. Kromě typických krás Lednicko-valtického areálu na ní navštívíš například zámek Břeclav nebo lovecký zámeček Pohansko.

Chci do Lednice!

 

 

 

Revoluční ekologické značení a medaile z přírodních materiálů

 

Ve spolupráci s naším ekologickým parťákem Generali Investments CEE přicházíme s dokonale rozložitelným ekologickým značením závodních tras z materiálu Solubag, který lze používat opakovaně a my to budeme dělat, dokud se nám doslova nerozpustí pod rukama. To se v přírodě stane již po 180 dnech. Materiál je z přírodních zdrojů a včetně potisku je zcela netoxický. Pokud by přesto náhodou kousek značení v lese zůstal, zbydou z něj pouze takové látky, které se v půdě již přirozeně nacházejí.

To ale není zdaleka vše. S novou 100% ekologickou medailí svou uhlíkovou stopu rozhodně nezvýšíš. Medaile jsou vyrobeny z čistě přírodního materiálu EcoC z kvalitních celulozových vláken bez chemických přísad, pojiva nebo bělidla. Tím pádem jsou naprosto biologicky odbouratelné. Díky zpracování za použití různých teplot a tlaků je materiál uhlíkově neutrální, což spolu se 100% biologickou odbouratelností znamená, že je absolutně bez dopadu na přírodu.