Za zadeček krásnější

Za zadeček krásnějšíZa zadeček krásnější, aneb jak jsem se nominovala bez dovolení výboru a orgánů BŽB za zástupce bájenek na pětku do Kladna, pořádanou DBK Kladno...

Vzala jsem to jako hopsa hejsa na pohodu - výklus po sobotní WRP. Spletla jsem se. Již příchod na stadion na Sletiště mě překvapil množstvím dorostenek i zralých běhen, jak provádí prostocviky a všude poklusávají... hm, zřejmě dobrý oddíl 🙂

Holt Maratonský klub Kladno byl dalším z pořadatelů... Došla jsem si pro číslo, přispěla penízky na charitativní akci a šla se přezout do běžeckých bot, báječných neon růžových kompresek a na tkaničky připevnila červenou Kačabu, která se stala mým novým talismanem:-).

V 18:00 jsme měli vystartovat, ale ouha, společná rozcvička, hodím bočkem sem, hodím bočkem tam, ukázka kick-boxu, spousta fotografů, jedna běžkyně pochválila tričko BŽB a najednou výstřel a ... běžíme ... a ...přepálila jsem začátek... Po počátečním okruhu okolo stadionu se propadám na začátek konce běžkyň, ale držím si svoje tempo, dýchám, běžím lesíkem, ostatní holky jdou, voní houby, slyším... "Hele, hezký heslo na triku" ... a cinkání asi 5m za mnou, vadí mi to, je to mimo mé tempo, ale je to v hlavě, je to v hlavě, opakuju mantru ... a furt mi to vadí... třeba je to ten, co vede nevidomého a místo šňůrky mají rolničky na noze, no tak jo, jsem teda sobec... ale ne ne, ukázalo se, že slečna má cingrlátka na kotníku a cinká a cinká a velmi ráda ji pouštím před sebe i za cenu toho, že budu 121 a nedostanu medaili (bylo jich jen 120 a běžkyň 129:-).... Vybíhám z lesíka, poslední 1,5km... okolo bazénu doprava, pak rovinka, zrychluji...slyším, jak mě Verča z DBK Kladno a Markéta Zajícová a Dana Škorpilová povzbuzují, zrychluji a šťastná vbíhám do cíle:-).

Kupodivu oproti WRP na mě zbyl banán a koláče a buchty a já jsem spokojená, že jsem neposlechla toho brouka v hlavě, co na trati furt mlel tu svou...odpočiň si, zvolni, běž pěšky, koukej jak ostatní jdou :-). Teď už mám nožky v teple pod dekou, celé namazané alpou s kostivalem a je mi fakt dobře... Budu usínat s pocitem dobře vykonané práce, snad i bezchybné reprezentace BŽB a doufám, že nebudu lynčována výborem za příšerný čas:-).

Jolča