SPORTVISIO a GLADIATOR RACE v roce 2021

SPORTVISIO a GLADIATOR RACE v roce 2021

 Sportovním kláním nebyl rok 2020 příliš nakloněn, ale v roce 2021 doufají všichni, i organizátoři sportovních akcí v lepší vývoj.

 Sportvisio – pořadatel běžeckých akcí a závodů Gladiator Race však má s omezeními a opatřeními, které komplikují pořádání hromadných sportovních akcí pro širokou veřejnost bohaté zkušenosti.

 Tato organizace jako první v ČR uspořádala závod pro veřejnost ihned po uvolnění restrikcí z jara 2020 a při dodržení všech nařízení vlády se jí podařilo uspořádat více než 20 závodních dní do konce roku 2020.

 V letošním roce vyráží tento tým do boje po gladiátorsku. Věří, že zdravý pohyb na čerstvém vzduchu za dodržování všech hygienických opatření je nejlepší prevence proti nemocem. Snaží se pomáhat nejen tím, že připravuje akce na vzduchu a motivuje tak společnost ke zdravému pohybu, ale snaží se i podporovat děti s Downovým syndromem.

Pro dětské závodníky v závodech GLADIATOR RACE tento tým připravil speciální dárek, jímž bude 1 ponožka. Michaela Knížková vysvětluje, proč právě jedna ponožka: „Rok 2021 bude boj! A my se rozhodli, že trochu ulehčíme boj především celoživotním bojovníkům s Downovým syndromem! Jako symbol výjimečnosti se 21. 3. na "Ponožkový den" nosí liché ponožky, společnost tak vyjadřuje solidaritu pro děti i dospělé s Downovým syndromem. Věříme, že šířit osvětu o této vzácné genetické náhodě je třeba po celý rok. A proto jako dárek budou děti v kategorii KIDS I, KIDS II a FAMILY v sezoně 2021 dostávat 1 ponožku z gladiátorské série pro rok 2021. Zároveň ve spolupráci se Společností rodičů a přátel dětí s Downovým syndromem, z. s. budeme představovat osudy bojovníků s Downovým syndromem. Za celý rok tak děti posbírají 12 ponožek v šesti různých barvách, které mohou libovolně kombinovat!“

 Start letošní sezony, který je naplánovaný na 23.1. 2021 závodem GR8 Trails – což je pro Sportvisio nový koncept trailového závodu v zajímavých lokalitách – se má uskutečnit v Josefově. I přesto, že v tuto chvíli není jasné, jaké restrikce závod postihnou, mají organizátoři připraveno několik možných variant, jak závod uspořádat. Další lokality jsou Podorlicko (resort Hotelu Studánka, Krkonoše a Český ráj). Závod v našich nejvyšších horách bude zahrnovat i prestižní Harrachov Skyrace®, který bude součástí českého poháru ve skyrunningu. Parametry trati (21km a 1350 m převýšení) dávají tušit, že půjde o jeden z nejnáročnějších běžeckých závodů v ČR. Atraktivitu této akci dodává i brutální cílová rovinka na skokanském můstku K120. Všechny lokality seriálu GR8 TRAILS nabízejí tři různé distance, tak aby si mohli vybrat svoji náročnost běžci z opravdu široké veřejnosti.

 GR8 Trails pod patronací značky běžecké obuvi INOV-8 však není jediná novinka, kterou Sportvisio chystá, tou bude i OCR liga.

Roman Šinkovský, ředitel pořádající rganizace Sportvisio k novému projektu řekl:

OCR Liga bude seriál překážkových závodů v prostředí GR ARENA a okolí Stříbrného rybníku v Hradci Králové pro dospělé i děti. Naším cílem je posouvat sport OCR v ČR do další úrovně, nabídnout širokému spektru závodníků kvalitní závody, které nabídnou různorodý terén, bezpečné, nové i osvědčené překážky napříč OCR světem. Je to jedinečná příležitost, jak se zlepšovat a posunovat svoje limity.“

 „Jako organizátoři dbáme na to, aby se na našich akcích bavila celá rodina i hobby závodníci, nejenom výkonnostní sportovci. Proto chcete-li udělat něco pro své zdraví, přijďte si s námi zaběhat a pobavit se!“ dodává Pavel Cibulka z organizačního týmu Sportvisio.

 Všechny propozice a registrace k závodům, které Sportvisio připravuje najdete na www.sportvisio.cz a www.gladiatorrace.cz.