Jitka Libigerová

Než se zamyslím nad tím, jaké jsou mé sportovní ambice, musím konstatovat, že sport pro mne znamená hodně. Miluji ho, naplňuje mě a nemůžu bez něj být. Několik let jsem se věnovala in-line bruslení, ze kterého jsem přešla na běh, který se mi vryl do srdíčka. Miluji uvolňování tolik zbožňovaných endorfínů, miluji atmosféru závodů. Běh mi dodává životní optimismus. Chtěla bych se tomuto sportu věnovat do konce života a ráda bych si našla partnera, který by to cítil podobně. Moci uniknout z tvrdé reality do pohádkového světa, kde bychom se střetávali s přáteli na závodech po naší krásné republice či někdy zavítat i do zahraničí.

Mé největší sportovní ambice jsou následující. Chtěla bych uběhnout závod na deset kilometrů pod hodinu. Už se mi to při jednom tréninku povedlo, ale mezitím jsem měla zdravotní komplikace, takže začínám trénovat zase od začátku, než se dostanu do kondice. A chci tento cíl zdolat oficiálně na závodech Chrudimská vinařská desítka, na kterou už jsem přihlášená a moc se těším. Miluji totiž Pardubický kraj, miluji slůvka "krásnej", "viď" a podobně - prostě východní Čechy. Navíc odtamtud pochází člověk, který mě toho v životě moc naučil a jsem ráda, že je součástí mého života. (Ty víš, Pavlíčku.) Dalším běžeckým cílem do budoucnosti je uběhnout maraton a vlézt se do stanoveného limitu. První maraton je prý jako první láska. Chci, aby to mé poprvé bylo v našem překrásném hlavním městě. Pražský maraton se pokusím zdolat příští rok. Teď jsem jednak po zdravotních problémech a mám toho málo naběháno a jednak jsem se letos nestihla přihlásit, protože startovní čísla byla rychle vyprodaná. Takže si tento sen nechám na příští rok a budu mezitím pilně trénovat. A chtěla bych si rovněž odběhnout závod Karwendelmarch v Rakousku. Tamější příroda mi bere dech. V blízké budoucnosti bych chtěla zdolat i Beskydskou sedmičku, ale na tento extrémní závod musím ještě natrénovat, než se do něj pustím. To jsou mé běžecké ambice.

Pak bych chtěla vyzkoušet silniční cyklistiku. Chci si koupit silniční kolo a zúčastnit se alespoň jednoho závodu, abych zažila tu fantastickou atmosféru, která na závodech panuje. Do budoucnosti se chci naučit i lyžovat a chci si koupit běžky.

To jsou mé největší sportovní ambice, které chci v nejbližší budoucnosti zdolat. Jsem ochotná pro ně ledacos udělat, potrénovat i obětovat. Moc mi na nich záleží. A vyplnila bych si tak mé větší sny, k nimž tyto ambice patří. A jak říkám, víra i láska hory přenáší. V naše sny musíme především věřit. A ony se nám vyplní. A já silně věřím. K těmto sportovním ambicím jsem přidala ještě jeden cíl: učím se hrát na kytaru a přitom si pobrukuju, protože s hudbou je hned veseleji. Nalaďte se i vy na tu správnou vlnu a hlavně věřte. Víra přece hory přenáší.