Kolik kiláků jsme společně naběhali za celou sezónu? Kuriózní statistiky z Běhej lesy 2022! 🌲

Lesu zdar,

jak trávíš čas po sezóně? Lížeš si rány, nebo zase trénuješ na další výzvy? Vyrážíš v zimě na běžky nebo se radši ukládáš k zimnímu spánku? Doporučujeme běhat i v zimě, ať máš natrénováno na příští sezónu, kde se s tebou moc rádi znovu potkáme na startu! Abychom pořádně uzavřeli ročník 2022, vybrali jsme pro tebe možná trochu kuriózní statistiky z letošní sezóny. Myslíme, že tě v lecčems dostaneme. Tak vzhůru na to!

Přes 90 miliónů kroků!

Parťáku, přemýšlel/a jsi někdy, kolik společně naběháme za celou sezónu? Dohromady celá lesní smečka letos uběhla neuvěřitelných 146 tisíc kilometrů. Skoro čtyřikrát bychom oběhli Zemi po rovníku. Pokud vezmeme v potaz, že průměrný krok běžce je asi 160 centimetrů dlouhý a v lese na kořenech se zkracuje, vyjde nám, že jsme všichni mohli udělat mezi 90 a 100 miliony kroků.  A jaká trasa byla nejoblíbenější? Třináctku na Karlštejně běželo hned 1135 závodníků!

Kolik let bylo nejstaršímu běžci? 

V této kategorii byl boj velmi těsný. Našli se dva nejstarší z nejstarších. V Bílé se zúčastnila tamější legenda říkající si Beskydský Dědek (na fotce), který se narodilv prosinci roku 1945. Ještě o pár měsíců vyzrálejším běžcem je Čestmír Vít, jenž běžel hned tři závody, a to na Karlštejně, v Jizerkách a na Vysočině. Ten se narodil v září stejného roku

Nejvyšší tempo v závodě

Při hledání této statistiky jsme samozřejmě prošli časy na všech tratích, ale směr byl jasný. Bude to spíše krátká, rovinatá trasa. Co třeba Lednice, která leží v úplné rovině, nebo Bílá, kde se běží převážně z kopce dolů. Nakonec tento triumf vyfouknul všem Filip Vabroušek na jedenáctce v Brdech. Pomohlo mu, že jsme trasu kvůli močálům zkracovali a vynechali tak kousek terénu, a také příjemné počasí. Tím samozřejmě nechceme zlehčovat Filipův výkon, který byl přímo excelentní. Hlavně přes kopce doslova letěl tempem 17,5 km/h. 

Co dělat po sezóně? 

Sezóna skončila, co teď s volným časem? Rozhodně doporučujeme vyrazit na Sokolský běh republiky 28. října, kde můžeš během oslavit výročí vzniku republiky. 

9.-12. února pak můžeš dorazit do Jizerek na zimní obdobu naší Jizerské 50 RUN, legendární závod Jizerská 50

Zajímá tě, kdy se budeš moct zaregistrovat na příští sezónu? Předběžně si zapiš polovinu listopadu a sleduj naše sociální sítě, kde se dozvíš veškeré info! Sleduj nás na Facebooku a Instagramu. Plánujeme oznámit snad největší novinku v historii Běhej lesy, tak abys to nezmeškal/a! 

Málem bychom zapomněli! Abychom nepolevili v tréninkovém tempu, připravujeme pro tebe plno speciálních výzev v našem běžeckém klubu na Stravě. Přidej se do naší lesní smečky a bojuj o plno skvělých cen

Tým Běhej lesy