Trail Running Cup 2022 se představuje

Vybíháme už v březnu, na Petřín.

Co vás tedy letos čeká? „Na horách ještě bude nejspíš ležet sníh, ale už se chceme rozběhnout,“ vysvětluje Martin Dvořák časný termín. Proto se na závodní zahřívačku vyráží už 26. března v Praze na Petříně.

Podruhé na vrchol Králického Sněžníku.

Také brzy už 21. května se koná Králický maraton. Po úspěšné loňské říjnové premiéře se vrací do časů dřívějších jarních třicítek a půlmaratonů, hledá však zase jiné terény, které zavedou běžce z Dolní Moravy opět až na vrchol Králického Sněžníku.

Brdský půlmaraton zůstává v začátku června, rychlou trať zpestří více lesních úseků před oborou.

Krkonošská 50 zůstává královskou.

Snad jen Krkonošská 50, memoriál Ády Klepše, jako královský monument zůstává nezměněná, trať vede přes Pláně, Stoh, Bílé Labe směrem na Medvědín a zpět do Svatého Petra.

Lipenský půlmaraton s výběhem na Stezku v korunách stromů patří, jako obvykle, do programu srpnového Lipno Sport Festivalu, tedy ideální čas strávit pár dní u „českého moře“.

V Nemanicích na Chodsku pak přivítáme podzim na trati Česko-německého půlmaratonu, která se vydá po průběhem zaniklými německými osadami z hranice  a novou stezkou přes louky a remízky.

Motolské jamky na měkoučkých greenech golfového hřiště přinesou tradiční finále, respektive návrat k desítce.

Ale stejně jako loni je tady ještě předvánoční epilog v podobě „covidového“ maratonu Praha-Dobříš. Ten se poběží individuálně  (každý sám za svoje kdykoliv v časovém okně) jako věčná vzpomínka na, věřme, už konečně překonaná omezení.

Veškeré informace a registrace na jednotlivé závody naleznete na: www.trailrunningcup.cz