Představujeme vinaře z Velkých Bílovic – díl 18. Vinařství Nestarec

Dnes nám své vinařství představí pan Milan Nestarec:

Jmenuji se Milan Nestarec a chci Vám vyprávět náš příběh.
Příběh o našem regionu, rodině, o tomto magickém kusu země a lásce, která s tím tak úzce souvisí.

Věříme v kouzlo naší krajiny, slunce, které nám zde svítí a teplé větry, které náš region omývají. Naše vinice jsou součástí krásné krajiny Jižní Moravy nabízející ideální podmínky pro vinařství.

Věříme v naši půdu, jež byla deštěm omývána a sluncem vyhřívána po tisíce let. Výsledkem je půda bohatá na minerály přispívající k jedinečnosti našich vín. Práce s půdou a přírodou vede k hlubokému pochopení životních procesů. Nejde jen o materiální rovinu, ale o další duchovní rozměr.

18-Nestarec

Jsme přesvědčeni, že přirozené metody pěstování révy vinné a zpracování hroznů jsou nejvhodnější a vedou k tomu nejlepšímu výsledku. Jedná se o řemeslo, které vyžaduje hluboký morální závazek. Není zde místo pro lež a každá chyba má důsledky, se kterými se následně musíme vypořádat. Tato práce nám dává pochopit, co je to příroda a pokud jí nebudeme naslouchat a respektovat ji, tak pracujeme sami proti sobě.

Naší povinností je kreativita, výsadou je však každé ráno vstávat a mít možnost pracovat s révou a půdou. To je to, co nás živí, je to náš každodenní chléb. Proto se k půdě snažíme chovat ohleduplně, aby na nás nezanevřela.

Naše rodina žije v Moravském Žižkově a já jsem teprve druhá generace, která se zabývá vinařstvím. Můj otec Milan Nestarec senior započal psát historii hospodářství v roce 2001, kdy byly vysázeny první vinice. Nestalo by se tak, kdyby za sebou neměl oporu ve své manželce Boženě. V poslední době přikládá ruku k dílu i nejmladší člen rodiny, sestra Lenka.

Adresa: Záhumní 449, Velké Bílovice
Název sklepní uličky a č.p.: Pod předníma 350

m.nestarec@seznam.cz
728 375 201, 737 643 017
www.nestarec.cz
48°51'30.593"N, 16°53'56.434"E