Představujeme vinaře z Velkých Bílovic – díl 36. Vinařství Jaroslav Osička

V dnešním díle našeho báječného seriálu Vám představíme další vinařství tradičního jména. A to vinařství Jaroslava Osičky:

Vinařství Jaroslav Osička je malé rodinné vinařství se sídlem ve Velkých Bílovicích charakteristické pěstováním révy a tvorbou vína v souladu s přírodou. Vinařství se specializuje na tvorbu přirozených a osobitých vín. 36-Osička

Vína musí odpovídat „terroiru", čili vyjadřovat místo původu spojené s určitou historií, kterou je třeba respektovat. Bohatost a komplexnost takových vín je pak dána skrze biologické, geologické, topografické a klimatické charakteristiky vinné révy a daného místa. Vlastnosti vzniklých vín, které nám příroda nabízí, nemohou být napodobeny, jejich kvalita je nepřenositelnou věcí v produkci velkých vín.

Nezajímají nás pochybné neosobní technokratické parametry, podle kterých se dnes často posuzuje víno nezávisle na nějakém geniu loci a výroba vína poplatná vinařské „plastické chirurgii" – to je uvažování a činnosti, které necharakterizují seriozního vinaře.

Adresa: Svárov 304, Velké Bílovice
Název sklepní uličky a č.p.: Pod Předníma 386

jaroslav.osicka@quick.cz
776 638 073
www.jardovovino.cz
48°51'39.281"N, 16°53'47.535"E