Představujeme vinaře z Velkých Bílovic – díl. 7. Mádl Váš vinař

Další, v pořadí ji sedmý díl našeho vinařského seriálu Vám představí vinařství Mádl Váš vinař.

Rodina Stanislava Mádla se zabývá pěstováním vinné révy již po několik generací. Bohaté zkušenosti se zpracováním hroznů a výrobou vína vedly v roce 1993 k založení vinařské firmy.

Rodinné vinařství dnes hospodaří na 25 hektarech vlastních vinic, převážně v katastru obce Velké Bílovice. Největší část produkce tvoří přívlastková vína bílých odrůd (Rulandské šedé, Veltlínské zelené, Tramín červený či Ryzlink rýnský), doplněná o některá vína červená (Cabernet Moravia, André či Frankovka). V neposlední řadě se vinařství pyšní velmi vyhledávaným a oceňovaným rosé. V současnosti přibyla i vína exkluzivní řady, která se vyrábějí pouze z nejlepších 7.madlhroznů špičkových odrůd.

vinarstvi_2

 

Vinařství je naprosto technologicky soběstačné a k výrobě vína používá nejmodernější techniku a technologie - řízené kvašení apod. Vína zrají v nerezových tancích a pro školení některých odrůd se v

yužívají dřevěné sudy barrique. V poslední době se vinařství přiklání k přírodnějšímu způsobu kvašení vína a minimalizuje se množství použitých ušlechtilých kvasinek. Tím vína zůstávají u odrůdově přirozené vůně a chutě.

 

Adresa: Sadová 646, Velké Bílovice
Název sklepní uličky a č.p.: Sadová 646

madl@vasvinar.cz
602 277 013, 725 950 970
www.vasvinar.cz
48°51'21.589"N, 16°54'28.782"E