Báječné běžecké (triatlonové) soustředění – Toskánsko

Báječná sestava 15 dovolené-kafíčka-gelata-italskýchdobrot-moře-běhu-cyklistiky-plavání-výletů-odpočinku chtivých vyrazila v pátek na cestu, abychom si hned v sobotu mohli plnými doušky užívat všeho výše zmíněného, a jo, v plných doušcích :-)!

Zázemí nám poskytla krásná toskánská olivová farma na kopci cca 8 km od moře a od města Cecina. Z farmy bylo vidět do celého údolí, na okolní městečka, vesnice, dlouhé pobřeží i ostrov Korsika.

Rána patřila společnému krátkému výběhu do okolí - buď do olivových hájů, nebo do vesničky Motenscudaio s kostelem, odkud byl výhled do okolí a na vstávající slunce naprosto dokonalý. Kája pro nás vždy připravila různá protažení, cvičení běžeckých technik či jiné zpestření, díky kterým rána začínala famózně a člověk se o to víc těšil na snídani. Stravovali jsme se z vlastních zdrojů, ke snídani si tedy každý připravil co rád (případně co ulovil v našem druhém domově - místním Lidlu) a snídali jsme společně na malém náměstíčku, odkud bylo vidět na údolí a moře. Během snídaně jsme naplánovali dobrodružství na daný den a vyráželi jsme objevovat krásy Toskánska.

První den jsme společně zvolili kola k prozkoumání okolí. Bylo celkem teplo, ale vál proslulý toskánský vítr, silnice v dobrém stavu, nádherné výhledy i pestrobarevné luční květiny všude kolem, nám cestu udělaly příjemnou. A co by to bylo za výlet bez kafíčka a zmrzliny! Následně jsme se rozdělili, silničkáři vyrazili natočit další kilometry a ostatní vyrazili kratší cestou poznávat okolní městečka a krásy. A koupačka! Pláže ve městě byly písčité i kamenité, dalo se tam naplavat nějaký ten kilometr, i jen tak si užívat vody a slunce. Každý si našel to svoje. Pak už jen pořídit zásoby v Lidlu a ochutnat místní pizzu. A kdo chtěl, mohl si pak ještě užít dost legrace u společenských her doprovázených ulovenými dobrotami.

Druhý den patřil výletu do Pisy. Část výpravy vyrazila na kolech (60 km) a druhá část auty. Na silnici to příjemně letělo, ale zprávy z vozidlového doprovodu, že se na nás řítí bouřka nám cestu trochu zpomalily. To nejhorší jsme přečkali u oběda v restauraci, a pak už nic nebránilo dotočení zbylých kilometrů a následnému fotografování šikmé věže ve všech možných i nemožných pozicích či pojídání zasloužené zmrzliny. Na oběd pro ostatní jsme se zastavili po cestě na tzv. bílou pláž - příjemná písková pláž s bílou vodou u místní chemičky :D. Vykoupali jsme se, vyblbli a provokace v podobě probíhajících běžců nám připravila ještě jednu tréninkovou jednotku v jemném písku. Lidl, večeře a doma už jen postupně usínalo městečko Palermo.

Třetí den využil každý různě, někteří k pěším či auto výletům, další byli na krátkých průzkumných kolech či na plážích a večer následoval běžecký trénink. Průzkumná kola objevila malebnou vesničku s vynikající zmrzlinou a po cestě mezi toskánskými vinicemi se podařilo na další den domluvit večerní prohlídku/ochutnávku v místním vinařství. Abychom si dobroty o to víc užili a zasloužili, čtvrtý den po ranním výběhu následoval ještě kruhový trénink v hájku na naší farmě. Makali jsme jako tým a moc nám pak všem chutnalo :D. Zbytek dne do večera jsme trávili různě ve skupinkách podle priorit (na kole, na pláži, výlety, odpočinkem) a společně jsme se pak potkali v místním vinařství. Jelikož nám za ten den dost vyhládlo, hned po zajímavé prohlídce jsme se vrhli na připravený raut a vyluxovali co šlo. Víno bylo příjemné, a tak s námi taky pár lahví odjelo domů a ztrácet se začaly už u městečka Palerma.

Čtvrteční ranní běh byl ovoněný krátkými výběhy kopečků a jak pak chutnaly čerstvé melouny a voňavá káva s výhledem na moře. Program dne byl opět dle preferencí: auto, kolo, pěší toskánské výlety a večer byl sraz v piniovém hájku na společný běžecký trénink. Nádherný háj o délce 5 km podél pobřeží. Karolínka s Petruškou měly chodecký trénink a my ostatní drtili 2 km intervaly. Pořádně jsme si naložili, ale ten nádherný háj, vidina pláže, kafíčka, zmrzliny nás hnaly o 106 a všichni jsme to zvládli naprosto perfektně. Následovalo báječné koupání v báječném oblečení v moři a hurá do Lidlu a domů na véču a užít si před/poslední toskánský večer.

Část výpravy pátý den v pátek už musela nabrat směr Čechy, tak proběhlo nezbytné balení, úklid a ještě jsme jeli na pár hodin na výlet do Florencie. Pár hodin se projevilo jako málo, shodli jsme se, že toto město stojí o další prozkoumání, ale museli jsme už nastavit kurz Čechy, abychom byli ráno doma. Druhá parta ještě stihla obdivovat krásy přístavního města Piombino, odkud je možné dostat se např. na Elbu.

Za ten týden jsme toho tolik odběhali, odchodili, objevili, užili si spoustu legrace, krás a dobrot a přesto tato místa stojí za návrat, protože toho ještě spousta zůstala neobjevena.

Byl to opravdu báječný týden v báječné společnosti na báječných místech, s báječnými dobrotami a programem... no ale doufám, že příště budou v Lidlu zase americké dny s arašídovým máslem!

PS: Takový to mohl být krásný dietní den... v rozmezí 1 - 2 pytlíky brambůrků denně, co se v nejhorším stihnou dojíst v posteli... :D!

autor: Lenka Horká