Běžecký seriál Běžíme na hrad – šance i pro celé rodiny

 Běžecký seriál Běžíme na hrad je po třech letech již tradičním seriálem, který se však v řadě ohledech odlišuje od ostatních ryze běžeckých seriálových akcí. Nesází totiž zdaleka pouze na běh. V posledních letech organizátoři připravovali pravidelně pro účastníky pět zastávek na vybraných českých a moravských hradech a ani v letošním roce tomu nebude jinak: v květnu Točník (Středočeský kraj), začátkem června Bouzov (Olomoucký kraj), koncem srpna Veveří (Jihomoravský kraj) a v září Kunětická hora (Pardubický a nádherný gotický Loket (Karlovarský kraj) jako finále celého seriálu). Veškeré detaily najdete na www.bezimenahrad.cz

Běžíme na hrad je seriál závodů, ve kterém se v průběhu celého roku na všech jeho jednotlivých zastávkách sbírají body do celkového celoročního pořadí. Kromě vítězů v mnoha kategoriích na jednotlivých hradech má tedy i své celkové seriálové vítěze. Jednotlivé lokality a hrady jsme vybírali velmi citlivě a s ohledem na to, aby krajina v okolí hradů nabízela opravdu atraktivní běžecké tratě s krásnými výhledy, kterým povětšinou dominuje samotný hrad. Ten je pak nejen emocionálním, ale i reálným cílem samotných běžeckých závodů. Tratě jsou povětšinou vedené po lesních a polních cestách v kombinaci s asfaltovými úseky. Profily tratí bývají různorodé a na některých hradech jsou tratě kopcovitější (Veveří, Bouzov), na jiných spíše rovinatější (Kunětická hora, Loket). Na prvním z hradů, na Točníku, je trať svým profilem spíš kompromisní.

Seriál je koncipován tak, aby si na své přišli běžci všech výkonnostních i věkových kategorií. Zaběhat si s námi může opravdu každý. Našich závodů se již v minulosti účastnila i řada špičkových běžců z širšího repre výběru a z jejich reakcí vyplývá, že byli spokojeni s tratěmi, které jsme pro ně připravili. Pokud nevyhledáváte doprovodný program, chcete si zaběhnout závod a jet domů, nic Vám v tom bránit nebude. Pokud jste závodnicí či závodníkem s rodinou, kterou často necháváte doma, zatímco Vy se ženete na závod, tak potom právě náš seriál přináší skvělé řešení! Běžecký kalendář je nabitý silničními i krosovými běhy v nejrůznějších délkách, vždy ale staví před běžce s dětmi těžké dilema: mám se přihlásit a uspokojit své vlastní běžecké ambice, nebo strávím víkend s rodinou? Pokud neběhá celá rodina, není to v případě Běžíme na hrad žádným problémem. Seriál Běžíme na hrad toto dilema maže a je zcela unikátním druhem běžeckého podniku, který uspokojí celé rodiny. Program je připraven tak, aby si báječný den užili právě i ti, kteří neběhají, ale svého rodinného závodníka jenom doprovázejí. Kromě fandění mohou využít z řady dalších možností, které logicky s lokalitami hradů souvisí a prožít tak den plný zážitků. Pokud však chcete vyrazit na závod sami, tak si přijdete také na své. Jedná se totiž o reálné běžecké závody, na kterých potkáte i velmi kvalitní závodníky.

Běžecká akce se závěrečným stoupáním k branám hradu nabízí několik tras na výběr. Pro dospělé závodníky nebo mládežníky závod na 5 km (Pětku) a závod na 15 km (Patnáctku) pro ty, kteří mají rádi větší výzvy. U nás závodí ale i děti, a to v délkách tratí odpovídajících jejich aktuálnímu věku. Jedná se o délky 100 m, 300 m, 600 m a 1200 m. Dětské závody jsou připraveny pro děti od 3 do 15 let.

Ve spolupráci s naším partnerem, Hypoteční bankou, jsme pro vás opět připravili soutěž – Rodinný běh Hypoteční banky. K Rodinnému běhu Hypoteční banky se může přihlásit jakákoliv rodina. Jedinou podmínkou pro registraci do Rodinného běhu je, že alespoň jeden z členů rodiny musí být mladší 15 let (rozhoduje rok, nikoliv datum narození). Každý ze členů rodinného týmu může běžet závod podle svého výběru (Pětku nebo Patnáctku), děti samozřejmě některý z dětských běhů, kde o délce tratě rozhoduje věk. Vyhrává ta rodina, která dosáhne nejlepšího hodnocení určeného jako součet tří nejlepších dosažených pořadí členů týmu. Vítězem se stává ten rodinný tým, který má součet pořadí nejnižší. Pokud dosáhnou rodinné týmy stejného výsledku, rozhoduje o pořadí lepší výsledek nejmladšího člena týmu.

Běžecké závody doplňuje bohatý doprovodný a soutěžní program pro děti (např. Pohádková cesta vždy na určité téma českých pohádek) a pro všechny registrované pak i soutěžní kvíz Tajemství hradu s řadou cen pro vylosované úspěšné luštitele kvízu. V průběhu dne vás zabaví také interaktivní šermířské vystoupení, dětské hry v zázemí závodu a další aktivity. Pro všechny, kteří se budou registrovat s předstihem, bývá připraveno levnější startovné.

V těchto dnech jsme spustili registrace ke všem závodům seriálu a kdo si s registrací a platbou startovného pospíší, má možnost jej pořídit s výraznou slevou. Stejně tak je možné zakoupit i permanentku na všech pět závodů. Registrovat se lze online na stránkách seriálu www.bezimenahrad.cz, kde jsou veškeré aktuální informace o seriálu. Prvních 250 registrovaných na jednotlivých hradech k tratím na 5 km a na 15 km obdrží zdarma seriálové tričko od partnera KILPI s emblémem seriálu. Startovné zahrnuje i zařazení do tomboly, slevu na vstup na hrad, hrací kartu Tajemství hradu, účastnickou medaili, občerstvení a další dárky a služby spojené s akcí.

O všech novinkách nebo jiných aktuálních nabídkách vás budeme průběžně informovat také na naší facebookové stránce. Pokud se stanete její fanoušky, můžete soutěžit například o startovné zdarma, nebo o řadu jiných cen. Podpořte náš FB, pojďte rozšířit naši komunitu na profilu: http://www.facebook.com/bezimenahrad

Tým Běžíme na hrad

BNH