Deštivý a zamračený den rozzářili neonoví běžci na Letohrádku Hvězda

3000 běžců se zúčastnilo nočního pětikilometrového běhu, který nesl název Neon Run powered by ČEPS a konal se v Praze Na Vypichu letos již po druhé.

Před začátkem Neon Runu začalo pršet a prohnalo se hned několik dešťových přeháněk, poté se začal Vypich naplňovat účastníky závodu, kteří se registrovali u stánku. Obdrželi startovní číslo a tašku s tričkem Neon Run, neonovou zářící tyčku, která svítí až 12 hodin a také vstup na After párty Neon Runu, který byl hned v cíli. Lidé si mohli ve stánku zakoupit předměty v podobě neonových tyček, neonových náramků, brýlí, barevných neonových prášků a také neonové tkaničky.

Během celého odpoledne a večera je provázel známý moderátor Petr Říbal z Evropy 2 a televize Nova, který měl připraven zábavný program v podobě vtipů a písniček, které pouštěl lidem DJ Roxtar po celou dobu Neon Runu. Petr Říbal vyhlásil soutěž o nejlepší tanečnici nebo tanečníka, kterou vyhrály dvě slečny a obdržely tak od moderátora tričko Neon Runu. Ve stánku Sportisimo si mohli udělat účastníci krásnou neonovou fotku ve fotokoutku.

Poté se den přesunul do další části, kdy se účastníci všech věkových kategorií, jak malý, tak velcí rozcvičovali s lektorkami z JATOMI Fitness, které bylo rozděleno do dvou fází, a závodníci se pořádně rozcvičili a pořádně si to užívali. Po rozcvičce přišel zástupce firmy ČEPS Zdeněk Kužel, který všem s Petrem Říbalem rozhazoval z podia neonové rukávy ČEPS, k tomu všemu je doprovázel právě DJ Roxtar, a že mu to šlo! O srandu a zábavu bylo postaráno v celé parádě.

Pár minut před startem se postavil na start i nejstarší muž závodu Stanislav Špok a potom se start začal zaplňovat všemi 3000 startujícími účastníky. Za Nadační fond Kapka Naděje poděkovala všem účastníkům Vendula Pizingerová. Na startu si Petr Říbal udělal pár fotek se závodníky a začal odpočet posledních vteřin do startu, 5..4..3..2..1…  NEON RUN powerd by ČEPS odstartoval. Běžci se vydávají na trať dlouhou 5 kilometrů ve tmě, kdy je doprovázela různá neonová osvětlení a neonové svíticí deštníky, zóny a další neuvěřitelná překvapení.

Od začátku závodníky směrovali do cíle brigádníci a dobrovolníci označeni neonovými tyčkami, kterými ukazovali směr běhu trati, zelenou reflexní vestou a čelovkou. V půlce trati čekalo účastníky barevné překvapení v podobě nasvíceného Letohrádku Hvězda mnoha barvami, které se měnili v průběhu závodu.

V cíli objevil známý vodič Zdeněk Halm. Během pár vteřin doběhl za vodičem první muž. Poté přiběhli další závodníci, kdy dobíhali postupně do cíle a od hostesek dostávají cílové barevné kovové medaile. Po 5 minutách co doběhla skoro poslední várka běžců, doběhl ještě jeden závodník s handicapem, se sníženou pohyblivostí nohou, a tomuto závodníkovi patří velký obdiv a velká gratulace.

Závodníci si přebrali od firmy Redbull energetické nápoje z limitované edice a o kousek dále bylo připraveno občerstvení a pití Gatorade.

Závod byl ukončen a již se už těšíme na další ročník Neon Runu powered by ČEPS, který se bude konat 1. září 2018 opět na stejném místě.

Poděkování patří všem organizátorům akce a za rok, ahoj!