GLADIATOR RACE

INOV-8 GLADIATOR RACE HOLICE – MÍSTO, KDE SE RODÍ LEGENDY 

 

O nadcházejícím víkendu 16.-18.června 2017 se opět do Holic (motokrosový areál u Poběžovic) sjedou  příznivci běžeckých překážkových závodů, aby na tamní motokrosové trati otestovali své síly a schopnosti. Tzv. OCR je zkratkou pro obstacle course racing – extrémní překážkové běhy. Tato sportovní disciplína je relativně nová, v ČR se ve větším objevila před čtyřmi lety, a velmi rychle si získává na popularitě. Spojuje běh na vzdálenosti 5-50 km s přírodními i umělými překážkami, a prověří tak komplexně každého závodníka.

Holice jsou lokalitou, kde Gladiator Race v roce 2014 vznikl. Areál motokrosového závodiště nabízí zajímavý terén plný náročných výběhů. K tomu si přidejte umělé překážky a drsný terén v okolí závodiště. Tehdy závodilo v jednom denním závodě 606 jednotlivců a 78 párů v kategorii mix – smíšené dvojice.

V roce 2015 již byl závod vzhledem k rostoucí popularitě rozšířen na dva dny, kdy v sobotu bylo 902 jednotlivců a 169 párů, v neděli pak 509 jednotlivců a 103 párů.

V roce 2016 přibyl nově ještě páteční noční závod, kterého se zúčastnilo 128 jednotlivců a 28 smíšených dvojic. Následoval denní sobotní s čísly 945+179, v neděli následovanými 513+95. Neděle pak přinesla další novinku v podobě dětského Kids závodu, který běželo 78 malých bojovníků. Celkem se tak na trsu GLADIATOR RACE v Holicích postavilo už kolem 5000 závodníků.

Gladiator race Holice 2017 začne nočním závodem na 3+ km s 15+ překážkami (očekává se přes 250 běžců), v sobotu se odehraje první hlavní závod na 6,5 km s 25 překážkami, a neděle začne závodem Kids, na který je očekáváno cca.300 dětí všeho věku. Následně bude závodní víkend ukončen denním závodem pro dospělé, kdy se znovu otevře trať pro ty, na které v sobotu nezbyla volná startovní místa. Registrovat se mohou jednotlivci i smíšené dvojice, novinkou pak je nedělní závod čtyřčlenných týmů, v němž si mohou členové týmu pomáhat na překážkách, ale musí celou trasu absolvovat společně.

Velkým lákadlem pro širokou veřejnost bude start extraligových hokejistů Mountfield HK v čele s reprezentantem ČR Richardem Jarůškem. Jejich účast má i charitativní podtext, protože celoroční série Inov-8 Gladiator race, která se během roku koná v pěti různých termínech a lokalitách, se nově spojila s projektem Zdravý chlap, který si klade za cíl osvětu v problematice rakovinového onemocnění. Výtěžek této kampaně půjde na pomoc Onkologické klinice Fakultní Nemocnice v Hradci Králové.

Během celého víkendu je připraven již tradičně i bohatý doprovodný program, který láká mj. i na autogramiádu královéhradeckých hokejistů nebo prezentaci dakarského speciálu Tatra týmu BUGGYRA racing s M. Kolomným. Na místě je možné zakoupit sportovní oblečení, nechybí občerstvení a další aktivity. Za víkend se tak v Holicích představí více než 2000 závodníků a stále populárnější jsou tyto závody i pro diváky, těch odhadujeme kolem 3000 diváků. Srdečně zveme všechny příznivce běhání do Holic. Více o celé akci na www.gladiatorrace.cz.