Gladiátoři opět dobyli pevnost Josefov!

V kalendáři kovaných překážkových závodníků nesmí chybět Josefov! Letos, stejně tak jako v roce 2018 i 2017 se novodobí gladiátoři v Josefově potkávají 2x do roka a to v zimním závodě který letos proběhl v pátek 8.2. 2019 a v sobotu 9.2. 2019 a letní závod, který se bude konat poslední prázdninový víkend.

Přes pevnostní valy, podzemní chodby, starý špitál i řekou Metují se za uplynulý víkend prohnalo víc než 1500 gladiátorů z toho dokonce na 330 dětí!

Velmi náročný terén - ztížený povětrnostními podmínkami prověřil nejen fyzické ale i psychické síly všech účastníků, ale díky velmi úzké spolupráci s městem a místními organizacemi měli závodníci opravdu nevšední zážitek z celé trasy. Nejrychlejší ženou pátečního večera byla Stanislava Babušková, která trať zdolala v čase 22:49 nejrychlejším z mužů byl Roman Šinkovský za 19:09 minut ale pozici 1. místa přenechal jako organizátor závodu dalšímu v pořadí, Michal Barna si s tratí poradil za 21:44 minut, toto vše na trati dlouhé 3,3 km s 15cti překážkami. Sobotní - delší závod měřil 5,9 km a v cestě měli gladiátoři 30 překážek. Nejrychlejším mužem toho dne byl Tomáš Tvrdík za 37:10 minut v ženách pak opět dominovala Stanislava Babušková za 47:11 minut.

Pro gladiátory se tak otevřela sezona více než dobře a již nyní jsou síly napínány k dalšímu závodu, který se uskuteční 31.3. 2019 v Hradci Králové. Díky spolupráci s UHK, bude součástí závodu i akademické mistrovství ČR v překážkovém běhu GLADIATOR RACE, startovat se bude z kampusu univerzity a trasa povede malebnými zákoutími kolem řeky Labe.

Veškeré informace k závodům se dovíte na www.gladiatorrace.cz