Gladiátorskou sezónu 2020 odstartovalo v Josefově přes 1300 závodníků

Již sedmou sezónu odstartovali gladiátoři v pevnostním městě Josefově. V pátek 24.1. si přijelo vybojovat medaili okolo 250 závodníků v závodě NIGHT WINTER GLADIATOR RACE. Trať byla dlouhá 3 km a do cesty jim bylo postaveno 15 překážek. Cestu do cíle gladiátorům ztěžovala tma a hlavně mráz, díky kterému některé překážky bylo obzvlášť těžké zdolat. Ti, kteří vyběhli na trať bojovat, měli tu možnost probíhat Josefovem tam, kde za normálních okolností nemá veřejnost přístup. Na stupínek nejvyšší se v pátek v noci postavili: Miroslav Burian, který celý závod zaběhl za 18 minut a 2 sekundy, a z žen to byla Tereza Tocháčková s časem 22 minut a 53 sekund.

O den později se do Josefova na denní závody sjelo podstatně více závodníků. V dětské kategorii odstartovalo více jak 350 malých gladiátorů a v  závodě ORIGINAL, která měřila 7,5 km a bylo na ní postaveno 35 překážek, se na trať vrhlo okolo 700 závodníků. V kateogorii KIDS I zvítězili: z chlapců Daniel Štěpánek a z dívek Linda Štěpánková. Kategorii KIDS II ovládli: Ondřej Souček a Sabina Šnýdrová. V závodě WINTER GLADIATOR RACE si zlatou medaili pověsili na krk: Miroslav Burian a Stanislava Babušková.

Gladiátoři vyběhnou znovu 22.2. v Lanškrouně, kde bude využito OCR hřiště, kterým se může Lanškroun jako jedno z mála měst pyšnit.

Fotografie zde:

https://drive.google.com/open?id=1aWPOBsYSWfViohZBk2WfNjyOBOP1qHl3

autor: David Antoš