Hradec Králové jako jedno z prvních měst v ČR po uvolnění restrikcí kvůli koronaviru ožilo sportovním kláním!

GLADIATOR RACE jako první sportovní série v ČR po uvolnění restrikcí způsobené koronavirem uspořádala závod, kterého se zúčastnilo cca 50 závodníků, ti vybíhali na trať s minutovým rozestupem. Závod, který se uskutečnil u Stříbrného rybníku v zázemí nově vybudovaného OCR hřiště měřil 4 km a závodníci pro jeho úspěšné absolvování museli uběhnout více než 4 km a překonat 26 překážek, mezi kterými nechybělo ani brodění vodou nošení břemen, či ručkování. V případě nesplnění překážky následoval tzv.“handicap“ v podobě dvaceti „angličáků“.

Závod, který se uskutečnil ve středu 13.5. 2020 od 17:30 byl prvním závodem ze série GLADIATOR RACE COMEBACK. Další závod se uskuteční v sobotu 16.5. 2020 a poté každou středu a sobotu až do července. „Jsem moc rád, že se závod podařilo uspořádat. Velkou zásluhu na tom všem má ředitel Městských lesů Hradec Králové a.s. pan Ing. Milan Zerzán, v jehož spolupráci jsme mohli vybudovat GLADIATOR RACE ARENU a vše uspořádat!“ Řekl   po skončení závodu Roman Šinkovský.

Pořadatelé dodrželi všechna nařízení vlády ČR a tak si závodníci na trati nesměli mezi sebou pomáhat, což je za normálních okolností v překážkových závodech běžné. Před startem si museli vydezinfikovat ruce a na místě byla přítomna i dezinfekční četa, která dezinfikovala překážky.

Nerychlejšími závodníky v mužské kategorii byli Roman Maliha, Vladimír Klein a Michael Moravec. V ženské kategorii byly nejrychlejší Lucie Tillová, Adéla Červená a Simona Turečková.

Organizátoři očekávají v dalších termínech naplnění kapacity 90ti závodníků, proto doporučují zaregistrovat se do závodu co nejdříve.

OCR hřiště GLADIATOR RACE ARENA na „Stříbrňáku“ je otevřena celý týden pro trénování překážek jak pro děti tak pro dospělé, je však nutná předchozí rezervace na webových stránkách www.gladiatorrace.cz

Fotky naleznete zde: autor Petr Šedivý