Jak jsem běžela RunTour v Ústí nad Labem

Na tento závod jsem se těšila od doby, kdy jsem zjistila, že se bude opět konat. Zúčastnila jsem se prvního ročníku a byla jsem nadšena. V rámci spolupráce pořadatele s Báječnými ženami v běhu jsou každoročně organizovány předzávodní tréninky v místě závodu a já jsem byla oslovena Milanem Zachem, běžcem a členem výboru spolku, abych tréninky vedla. A protože jsem ambiciózní člověk, neváhala jsem ani minutu a rozhodla se nabídku přijmout. První obavy se rychle rozplynuly, Milan mne na prvním tréninku podpořil, vždy se sešla dobrá parta lidí, jak začátečníků, tak i velmi zkušených běžců, kteří se chtěli na závod připravit co nejlépe. Chodili jsme poctivě každé úterý společně běhat a těšili se na závod.
Den "D" nastal a byl čas ukázat, jak jsme připraveni. Většina běžců, kteří se účastnili předzávodních tréninků, se vydala na trať dlouhou 5 km. Jako trenér jsem čekala v cíli a netrpělivě vyhlížela své svěřence. Všichni doběhli ve skvělém čase a musím přiznat, že jsem na ně byla moc pyšná.
A jak se běželo mně? Já jsem se vydala na trať dlouhou 10 km společně s běžkyní Martinou Pánkovou. Naším cílem bylo uběhnout 10 km za 55 minut, což se nám bohužel o 5 sekund nepovedlo. Nicméně na čase ani umístění v tomto případě nezáleželo, jsem neskutečně ráda, že jsem dostala možnost tréninky vést a poznat tak spoustu skvělých kamarádů a přátel. Ani sebelepší čas v závodě mi totiž nemůže nahradit to, co je v životě nejdůležitější. Mít kamarády, na které se můžete spolehnout, kteří vás nenechají "na holičkách".
Moc děkuji pořadatelům RunTour za pěkný závod, skvělou organizaci, úžasný dopolední program a spolku Báječné ženy v běhu za důvěru a skvělou příležitost uplatnit svoje běžecké dovednosti a rozšířit si své obzory. Už se těším na další ročník!
Máca Butalová, studentka, Ústí nad Labem