JARNÍ PŮLMARATON

Na úpatí Orlických hor, v krásném prostředí lesoparku Včelný, poblíž Rychnova nad Kněžnou proběhne v neděli 22. 4. druhý ročník krosového půlmaratonu s názvem JARNÍ PŮLMARATON. V rámci hlavního závodu se uskuteční i běh na poloviční distanci. Kdo si netroufne na celý půlmaraton má i tak možnost objevit krásnou přírodu na poloviční trati. Tuto akci, organizovanou společností Sportvisio, v loňském roce navštívilo téměř 50 dětí všech věkových kategorií. Na vedlejší závod na 10,5 km, v podobě jednoho okruhu, vyběhlo 83 závodníků. Nádhernou, ale náročnou trasu (80% lesní cesty, 20% asfaltové cesty) úspěšně zvládlo na půlmaratonské distanci 151 běžců. Na závodníky i v letošním roce čeká trasa s převýšením 270 m, na jednom okruhu povede opět v mírně kopcovitém terénu lesoparku Včelný a závodníky zavede na mnoho krásných míst včetně Ivanského jezera.

Celý projekt je koncipován jako festival běhu, který by měl vybídnout účastníky ke strávení pohodových chvil ve výjimečné krajině. Zázemí závodu bude stejně jako v loňském roce umístěno v letovisku Studánka, kde budou moci účastníci využít bohaté občerstvení, wellness a spa procedury. Samozřejmostí je doprovodný program, o který se postará jeden z partnerů akce Autocentrum Matrix. Nebudou opět chybět ani dětské běhy, kterými se celá akce zahájí. Půlmaratonci na svoji trať vyrazí v pravé poledne. Jen patnáct minut před nimi běžci na 10,5km.

Závod pod záštitou hejtmana Královehradeckého kraje pana PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D. a místostarostky Rychnova nad Kněžnou paní Mgr. Jany Drejslové se stal také součástí prestižního Iscarex poháru a tak každý běžec bude moci bojovat o patřičný příděl bodů do této soutěže. Více informací a možnosti registrace jsou na www.sportvisio.cz.