Na trať premiérového ročníku Taxis Gladiator Race vyběhlo přes dva tisíce gladiátorů

Pardubice, 2. prosince 2017 – Premiérový ročník unikátního extrémního závodu Taxis Gladiator Race je minulostí. Na náročnou trať v domově legendárního dostihu Velká pardubická vyběhlo více než dva tisíce běžců včetně dětí. Skok přes Taxis nebo vodní příkopy v kombinaci s gladiátorskými překážkami nabídly atraktivní průběh závodů. V nich se objevila jak tuzemská, tak i zahraniční běžecká špička včetně mistra České republiky Tomáše Tvrdíka.

TAX

A právě Tomáš Tvrdík byl také absolutním vítězem Taxis Gladiator Race, když trať dlouhou 6 900 metrů s téměř 40 překážkami dokončil v čase 0:33:25. Mezi více než 1400 startujícími ve všech kategoriích tak nenašel přemožitele. „Byl to těžký závod, pocitově hodně dlouhý. Ale to bylo dáno tempem, které jsme nasadili a které pak musíte držet. Trať je poměrně měkká, což člověka zpomalí. Ale Taxis byl super – byl to krásný let s měkkým dopadem,“ komentoval závod po doběhu do cíle Tomáš Tvrdík.

Kromě jednotlivců na trať vybíhali závodníci také v kategoriích MIX, tedy smíšených párů, a také čtyřčlenné týmy. Těch bylo téměř 60 a triumfovali mezi nimi vojáci 43. výsadkového praporu v Chrudimi. Neztratil se ani tým Dostihového spolku složený z dostihových hvězd v čele s vítězem letošní Velké pardubické. Kvartet Jan Kratochvíl, Marcel Novák, Sertash Ferhanov a Patrick Boekhout trať dokončili na šestém místě! „Bylo to těžké. Tenhle závod je silově i fyzicky náročný, ale užili jsme si to a jsem rád, že jsme závod dokončili. A ještě v docela dobrém čase. Překážky z kurzu Velké pardubické byly spíše oddychové, ale ty gladiátorské byly náročné a měli jsme kolikrát co dělat, abychom je zvládli,“ přiznal žokej Jan Kratochvíl, který teď může srovnávat skok přes Taxis v sedle koně a „po svých“. „Taxis má obrovské jméno. Každý se těšil na to skočit si ji po svých. Je to určitě zážitek a mně se to daří i na tom koni.“ Na šestém místě závod dokončila ve své kategorii žen do 40 let také trenérka Helena Blažková.

ty

Hlavnímu sobotnímu závodu Taxis Gladiator Race předcházel také závod pro děti a noční závod, do kterého odstartovalo 380 běžců včetně smíšených dvojic. Pro ně byla připravena trať dlouhá tři a půl kilometru s patnácti překážkami. Absolutně nejlepšího času dosáhl elitní běžec z Maďarska Adam Toth, který trať osvícenou pouze vlastní čelovkou zvládl za 19 minut. Dětský závod na jeden kilometr se sedmi překážkami vyzkoušelo 250 dětí ve věku od 4 do 12 let. Kompletní výsledky všech závodů a kategorií jsou k dispozici na www.taxisgr.cz

„První noční závod na pardubickém závodišti, Taxis na vlastní kůži a taky nejvíc překážek na trati dlouhé sedm kilometrů v historii Gladiator Race nebo start z dostihových boxů, to jsou některé z důvodů, proč si nenechat ujít Taxis Gladiator Race. Nabídli jsme pravděpodobně nejzajímavější trať s maximální interakcí s ostatními závodníky a s nejvíce křížením na trati. Rodí se nová legenda,“ shrnul některá „NEJ“ pardubického Taxis Gladiator Race ředitel závodu Pavel Cibulka.

Sobotní část Taxis Gladiator Race živě přenášela Česká televize, která připravuje také speciální pořad věnovaný závodu. Na obrazovkách ČT sport jej bude možné sledovat ve čtvrtek 7. prosince od 16:50 hodin.

„Jsme rádi, že se tento závod u nás uskutečnil a že byl tak úspěšný. Už při svém nástupu na pozici ředitele jsem avizoval, že bych chtěl podobný závod na našem závodišti uskutečnit a to se díky vynikající spolupráci se společností Sportvisio i podařilo. Věřím, že jsme založili novou a dlouholetou tradici, která bude k závodišti neodmyslitelně patřit,“ řekl místopředseda představenstva a výkonný ředitel Dostihového spolku a.s. Martin Korba.

TAXIS GLADIATOR RACE je společným projektem Dostihového spolku a.s. a organizace Sportvisio,z.s. za podpory statutárního města Pardubice a Pardubického kraje. Generálními partnery jsou FOXCONN CZ a NISSAN AUTO IN.