Největší sportovní akce ve Východních čechách se blíží!

Jedna z největších sportovních akcí v regionu, která byla v minulých ročnících hodnocena na nejvyšších příčkách v TOP TEN českých běhů - OlfinCar Hradecký půlmaraton a ČSOB Maraton Hradec Králové spolu s charitativním během Kingspan Běh proti rakovině a Intersport Dětskými závody odstartuje v neděli 7. 10. 2018 z Malého náměstí v Hradci Králové.

Každoroční oblíbená sportovní akce i letos očekává téměř 3000 závodníků a snaží se neustále navyšovat už tak vysoce nastavený standart. Letos budou hlavní novinkou MUSIC POINTY na trase. Samozřejmostí je bohatý doprovodný program, stejně tak jako občerstvovací stanice na trase i v cíli. Oproti loňským ročníkům je trasa mírně pozměněna. Závodníky čeká městský běh, ale i krásné běžecké úseky podél řeky Orlice a trasa vede i do Hradeckých Městských lesů. Celá akce začne v 9:45 startem Intersport Dětských závodů v Žižkových sadech. ČSOB Maraton Hradec Králové odstartuje v 11:15, půlmaratonci v závodě OlfinCar Hradecký půlmaraton odstartují ve 12:30 a charitativní Kingspan Běh proti rakovině – nesoutěžní happening - v těsném závěsu 12:35. Záštitu nad akcí převzali primátor města Hradce Králové MUDr. Zdeněk Fink hejtman Královéhradeckého kraje PhDr. Jiří Štěpán, Ph.D. a akce je součástí prestižního kalendáře města Hradec Králové 2018 - Calendarium Regina.

Závodníci si mohou svá startovní čísla vyzvednout s jednodenním předstihem v rámci Expa 6. 10. 2018 v královéhradeckém obchodním centru Futurum od 10:00 do 18:00.

Součástí akce bude i sportovní den pro celou rodinu Hradec na nohou.