NN NIGHT RUN míří do Salónu republiky

Již více než tisícovka běžců je přihlášena na druhý díl populárního seriálu NN NIGHT RUN. Ten se odehraje již za týden v Hradci Králové na atraktivní trase.

Po startu na Velkém náměstí se běžci na pět kilometrů v rámci AVON běhu vydají rovnou k řece, pak poběží kousek podél Labe, přeběhnou most, po kterém vede i Gočárův silniční okruh kolem města, a poběží zpět do centra. Bude následovat další přeběh vody po Tyršově mostě a pak příjemnou cestou po nábřeží opět až ke Gočárovu okruhu, tentokrát na jižním okraji města. Pak už bude člověk zase v centru města, vyběhne schody a může finišovat do cíle.

Stejnou trasu poběží i závodníci na deset kilometrů, akorát most na severním kraji města podběhnou a poběží po rovné cyklostezce na Plácky. Tam běžci přeběhnou most a budou pokračovat směrem na Věkoše. Jakmile podběhnou most pod městským okruhem na cestě zpět, napojí se zpět na pětikilometrový okruh. Jelikož běžci na deset kilometrů startují jen o deset minut později než závodníci na poloviční distanci, dá se očekávat, že v druhé polovině budou mít na trati trochu více rušno. Někomu to může vadit, ale většinu běžců předbíhání ostatních jen motivuje k vyššímu tempu.

Dík pátému ročníku se již může hradecký NN NIGHT RUN klidně nazývat tradiční akcí, letos se uskuteční pod záštitami Calenendarium REGINA Hradec Králové a europoslance Tomáše Zdechovského. A také on se postaví na start pětikilometrového závodu. Stejně tak poběží i mistryně světa v kickboxu Martina Ptáčková.

Aktuálně je již přihlášeno více než tisícovka závodníků od nejmenších dětí až po veterány, kdy lze najít nejvyšší věkovou kategorii nad šedesát let, u muž i u žen. Ve startovní listině lze najít i početnou skupinu přihlášenou na SBERBANK FAMILY RUN, což je nesoutěžní běh. Není ale třeba bát se, že by na někoho nezbyla krásná medaile v designu šelmy, kočičky nebo lišky. „Medailí je dost, jsme připraveni,“ usmívá se šéf pořadatelského týmu Tomáš Pavel a dodává: „Vyprodáno nebude a všichni jsou vítáni. Hlavně rodiny!“

Propozice akce:
http://night-run.cz/zavod-info/hradec-kralove/o-zavodu.html