Noční běžecký závod opět po roce rozzáří centrum předvánoční Ostravy

Seriál nočních běžeckých závodů NN Night Run 2017 se vrací do Ostravy tentokrát jako ČEPS Christmas Night Run. V sobotu 2. prosince bude centrum moravskoslezské metropole patřit běhu, připraven ale bude večer plný zážitků pro všechny účastníky i diváky. 

Rostoucí popularita běhu ukazuje na příznivý fakt, že lidé chtějí něco dělat pro své zdraví. Někdo chce zhubnout, jiný se chce dostat do kondice, jiný si během zase čistí hlavu od předvánočního stresu. Byť s různými pohnutkami, ale se stejným cílem si mohou příznivci tohoto sportu užít atmosféru nočního města, a to díky speciálnímu nočnímu běžeckému závodů ČEPS Christmas Night Run 2017. A přitom všem udělat i něco pro své zdraví a také přispět na dobrou věc.

ČEPS Christmas Night Run 2017 míří do moravskoslezské metropole. Ostrava je město běžců, o čemž svědčí i hojná účast při NN Night Run 2017 který proběhl 24. dubna tohoto roku. Tentokrát se ale sportovci mohou do ulic města vydat v úplně jiné atmosféře: za svitu vánoční výzdoby a čelovek.

Seriál nočních běžeckých závodů NN Night Run 2017 je čtvrtým ročníkem úspěšné série. Jeho předchozích zastávek v Ostravě, Hradci Králové, Brnu, Praze, Plzni, Mostě, Olomouci a Českých Budějovicích se účastnili tisíce běžců různých věkových i výkonnostních kategorií, kteří si vychutnali atmosféru potemnělého města. A velký zájem očekávají organizátoři i na ČEPS Christmas Night Run v Ostravě. Zázemí akce bude na magistrátu Ostrava a Prokešově náměstí. Zde dokonce je překrásný vánoční strom.

Součástí akce je také finanční dar ze startovného na podporu nadačního fondu Kapka naděje. Nadační fond Kapka naděje byl založen s cílem trvale a kontinuálně podporovat Kliniku dětské hematologie a onkologie FN Motol. Tím, že se NF Kapka naděje profilovala jako transparentní a důvěryhodná charitativní organizace, začaly přicházet požadavky z regionálních nemocnic. Od roku 2002 NF Kapka naděje podporuje dětská oddělení nemocnic po celé České republice.

Pro ty, kteří nemají čelovou svítilnu, generální partner ČEPS zařídil půjčovnu čelovek zdarma.

Akce v Ostravě je první ze tří akcí seriálu ČEPS CHRISTMAS NIGHT RUN. Seriál bude pokračovat vždy po týdnu v Olomouci a v Praze.

KALENDÁŘ ČEPS CHRISTMAS NIGHT RUN 2017:

02.12. Ostrava

09.12. Olomouc

16.12. Praha – Rudolfinum – bude vyprodáno 1500 míst

Více informací a přihlášky najdete na stránkách www.night-run.cz

Program akce ČEPS Christmas Night Run:

14:30 - 16:15 Registrace závodníků a vyzvedávání startovních čísel
15:00 - 15:00 Otevření ÚSCHOVNY
16:45 - 16:55 Řazení běžců na start
16:55 - 16:59 Rozprava k závodu
17:00 - 17:05 Start 5 km ČEPS CHRISTMAS NIGHT RUN 
18:15 - 18:30 Vyhlášení
18:30 - 18:30 Uzavření ÚSCHOVNY
18:30 - 18:30 Konec

 

ČEPS, a.s.

Akciová společnost ČEPS působí na území České republiky jako výhradní provozovatel přenosové soustavy (elektrická vedení 400 a 220 kV), a to na základě licence na přenos elektřiny podle energetického zákona udělené Energetickým regulačním úřadem. ČEPS, a.s. udržuje, obnovuje a rozvíjí 41 rozvoden se 71 transformátory převádějícími elektrickou energii z přenosové do distribuční soustavy. Stará se také o téměř 5,5 tisíce kilometrů vedení.