Podlehněte kouzlu běhů v přírodě. Je tu nový seriál Běhej Lesy.

blLucie Hájková se během celého roku účastní mnoha běžeckých závodů a překonávání rekordů patří mezi její velké koníčky. Závody ve městě už jí ale přišly moc fádní, a proto se rozhodla spolu s kolegy v agentuře RAUL uspořádat nový běžecký seriál Běhej Lesy, který závodníky přesune z rušných silnic do krásných přírodních lokalit v Čechách i na Moravě. Lucku můžete potkat už na prvním závodě seriálu Běhej Lesy Karlštejn 20. června.

bl1

Lucko, jsi organizátorka nového běžeckého seriálu Běhej Lesy. Pokus se nám ho trochu přiblížit.

Jak už název vypovídá, jedná se o seriál běhů v přírodě, a to převážně v lese.  Patří do něj 4 závody, které nabídnou trasy z 80 % na měkkém povrchu. Trasy budou vhodné jak pro začátečníky tak i zkušené běžce. Kratší trasa bude dlouhá 10 km, ti odvážnější si zaběhnou 21 km. Nachystány jsou závody i pro děti na 500 m a 1 km. Účastnit se běžeckého seriálu mohou jak jednotlivci, tak týmy.

V čem je seriál jiný oproti běžným závodům?

Vyniká především prostředím a v neposlední řadě atraktivními lokalitami. Nemusíte vdechovat výpary z výfuků aut a dopřejete si spoustu čistého a čerstvého vzduchu, který je právě v lese, na loukách nebo třeba v horách. Mimo jiné je v těchto místech i božské ticho a klid, takže vás rozhodně nebudou rušit žádné dopravní prostředky. A také se říká, že zelená uklidňuje, což můžu potvrdit.

bl2

V lese ale bývají třeba kořeny nebo kameny, které nemusí být úplně příjemné…

Je pravda, že taková lesní cesta není úplně bez hrbolků jako běžící pás v posilovně nebo silnice, ale rozhodně je měkčí a šetří vaše klouby. Terén v přírodě je pestrý a nabízí každou chvíli nějaké to stoupání do vrchu či naopak klesání. Stoupání a klesání navíc posiluje a zpevňuje nohy, což určitě jako dámy oceníme J V období, kdy panují poměrně vysoké teploty, vás stromy chrání před slunečním zářením. V lese najdete příjemný stín a v horách je navíc chladněji.

bl3

Kam se tedy můžeme v rámci seriálu podívat?

Už 20. června odstartuje běžecký seriál závodem Běhej Lesy Karlštejn. Podíváme se jak k vápencovému lomu Velká Amerika, tak i k nejznámějšímu hradu v Česku. Koncem července si zaběhneme v nádherném prostředí v okolí Lednicko-valtického areálu. Na Moravě zůstaneme i v srpnovém závodě v Bílé v srdci Beskyd, kde vás čtyřsedačková lanovka vyveze na vrchol sjezdovky, odkud se vám teprve začne měřit čas. Celý seriál zakončíme běžeckou variantou legendárního běžkařského závodu ČEZ Jizerská 50, kde se proběhnete přesně na místech, kde v zimě závodí na běžkách elitní závodníci. Zaběhnout si můžete královskou 50 kilometrovou trasu, což už je pořádná výzva.

Ještě poslední otázka na závěr? Jak se můžeme do závodu registrovat?

Registrace jsme právě spustili na webu http://behejlesy.cz . Výhodný je balíček startovného na všechny 4 závody, který si můžete koupit do 30. května. Startovné na jednotlivé závody začíná na 400 Kč.

Startovné zahrnuje startovní číslo, zapůjčený měřící čip, čelenku v unikátním designu, fotografie a diplom ke stažení zdarma, občerstvení na trati a v cíli, SMS s výsledným časem a mnoho dalšího. Pokud se zaregistrujete do 30. 5., budete mít na startovním čísle i jméno. Navíc můžete vyhrát v tombole kolo v hodnotě 30 tisíc korun.