POSÁZAVSKÝ 1/2 MARATON – 8. 5. 2018, Sázava (okr. Benešov)

Pojďte si s námi 8. května 2018 proběhnout náročnou, ale krásnu trať v okolí města a řeky Sázavy. Poběžíme převážně mimo obce po lesních a polních cestách, budou zde i rychlejší úseky po šotolince a něco málo po asfaltu, přeskáčeme pár potoků, vyběhneme několik kopců a jsme v cíli.
 
Vítězové prvního ročníku – Jiří Čivrný (1:25) a Anna Straková (1:38) nasadili laťku tohoto terénního půlmaratonu hodně vysoko. Ale nejde jen o výkonností běžce – moc se těšíme na všechny, kteří rádi běhají a chtějí si zkusit zaběhnout závod s „horskými“ parametry nedaleko od Prahy. Celkový limit jsme nastavili pohodově (4 hod.), tak aby i ti co ještě neběželi 1/2M a nelákají je masové městské běhy, si mohli tuto trasu vyzkoušet a těšit se na medaili a naše gratulace v cíli.
 
Zázemí závodu i turistického pochodu je v rekreačním areálu Sázavský ostrov (http://kempsazava.cz), který je ideálním místem kde můžou vaše drahé polovičky a děti strávit čas na atrakcích, v restauraci apod., případně se vydat za zajímavostmi Sázavy (klášter, sklářské muzeum Huť František, ...).
Počet účastníků je omezen na 250 a je možno si přiobjednat i funkční tričko závodu. 
 
Těšíme se na vás!
Sázavský běžecký spolek, Richard Strouhal, ředitel závodu, info@posazavskypulmaraton.cz