PRAHA BUDE PATŘIT NOČNÍM BĚŽCŮM

Podzimní závodní sezona se rozbíhá a nouzi o závodění nebudou mít ani pražští příznivci běhu po tmě, zejména pak tradiční účastníci seriálu NN Night run.

Při pátém ročníku pražského závodu se letos účastníci vrací zpět na Letnou. Čeká je zajímavá trať přes Letenské Sady, seběhnou ale také až k Vltavě. Jako vždy se odpoledne od pěti hodin odehrají oblíbené dětské závody v rámci INNOGY KIDS CUPu, po kterých přijde na řadu rodinný nesoutěžní běh. Všichni zájemci se na trať SBERBANK FAMILY RUNu vydají v šest večer. Ač se jedná o doprovodné závody, medaile v cíli budou čekat i v těchto případech.

Hlavní závody, tedy charitativní AVON BĚH na pět kilometrů a NN NIGHT RUN na dvojnásobnou vzdálenost, pak začnou až s přicházející tmou. Nejprve se ve čtvrt na osm vydají na trať běžci na pětikilometrovou trasu, „desítka“ bude startovat o hodinu později.

I když by někdo mohl namítat, že ve čtvrt na osm je ještě vidět, pro organizátory je bezpečnost účastníků na prvním místě. „Bez čelové svítilny nebudete připuštěni na start,“ varuje šéf organizačního týmu Tomáš Pavel. Kdo by si přeci jen čelovku zapomněl doma, může si jí koupit přímo na místě.

NN NIGHT RUN však nebude jediná akce, při které se v Praze bude na podzim běhat potmě. Už prvního září se totiž na Vypichu uskuteční zážitkový běh NEONRUN. Nepůjde o rychlost, ale o to užít si probíhání nejrůznějšími neonovými zónami. Běžci mohou využít také neonové barvy na tělo, které se pod UV světlem neuvěřitelně rozzáří. A co víc – po pěti kilometrech dostane každý v cíli krásnou medaili s barevným jednorožcem.

Podobnou akcí pak bude ZOMBIE RUN, strašidelný běh centrem Prahy odstartuje 27. října na Vítkově. Běžci postupně zažijí zóny s názvy První kontakt se zombie, Tunel strachu, Krvavé schodiště a před cílem bude ještě ZOMBIE hrad. Kdo se nebojí a celou trasu proběhne, dostane v cíli na památku unikátní medaili.