Zátopkova 10 spustila registrace, počet čísel je omezený

Tři dny a víc než sto přihlášených. Přitom start je až za devět měsíců! Druhý ročník Zátopkovy desítky jen potvrzuje, jak dokázal běžce zaujmout.

„Jsem moc rád. Vylepšíme zázemí závodu i dětské závody. Štafety neboli dvojice nepoběží až úplně na konec startovního pole, ale v průběhu podle pořadí přihlášek, takže nebudou muset dlouho čekat,“ vypočítává ředitel závodu David Dvořák některé plánované změny.

Termín je 12. srpna, stejný jako v tomto roce, jen namísto soboty to bude neděle. „Prázdninový termín se mi líbí, je tady v lese nejkrásněji, všechno voní,“ dodává mladý muž, který zde na dědově chatě trávil dětské prázdniny.

Zátopkova desítka vede na pětikilometrovém okruhu v lese u Staré Boleslavi, kde legendární běžec trénoval, a běhá se intervalově. Hned v prvním ročníku si svoji atmosférou získal přízeň a vzbudil velký zájem.

„Nechci z něho dělat masovku, proto je počet čísel hlavního závodu omezený na 500, doporučuji se přihlásit s předstihem,“ vysvětluje Dvořák. Takže se i na čas volna vyplatí v tomto případě lehce naplánovat.

Na www.sportt.cz je do konce roku zvýhodněná cena registrace za 400 Kč. Co takhle tip na vánoční dárek? Startovné lze zakoupit jako dárkový certifikát.

Běžecký závod Zátopkova 10. Dana Zátopková symbolicky odstartovala výstřelem ze startovní pistole.