ZKUS MARATON KUKS

V sobotu 22. dubna 2017 v 11:00 odstartuje z nádvoří hospitalu KUKS druhý ročník krosového maratonu malebným Podkrkonoším.

Novinkou pro druhý ročník bude trať na 10 km a pro ultramaratonce lahůdkových 65 km s pozitivním převýšením 1603 m, ultra se startem již v 8:00. Maraton a 1/2maraton zůstává beze změny. Všechny cesty vedou na Kuks. Pojďte se proběhnout velkolepým barokním komplexem bývalých lázní s hospitalem a jeho okolím. Trasa maratonu je vedena z nádvoří Hospitalu Kuks, po naučné stezce kolem Braunova betléma, kde uvidíte to nejlepší z českého baroka, do skal vytesanou galerii soch M. B. Brauna. Dále po turistických značkách na Zvičinu-nejvyšší horu Podkrkonoší s výhledy na Krkonoše, Jizerské i Orlické hory. Na cestě zpět mineme Lázně pod Zvičinou, poutní místo a bývalé lázně s mariánským pramenem s úžasným panoramatickým výhledem na Krkonoše. Přes obec Bílá Třemešná doběhneme na přehradu Les Království na Labi. V roce 1964 byla vyhlášena technickou památkou. Po hrázi přehrady přeběhneme tam i zpět a míříme si to do Dvora Králové nad Labem, města českých královen. Přes obec Žireč se dostaneme na Křížovou cestu 21. století – sen hraběte Šporka vybudovat křížovou cestu vyplněný soudobými sochaři po 300 letech. V obci Stanovice mineme Šporkův mlýn a po naučné stezce se vracíme zpět do Kuksu. Na trase maratonu si dosyta užijete zvlněnou krajinu, rozlehlá údolí, snad i prosluněné stráně, prameny, říčky, rybníky, množství památek a míst opředených pověstmi. Srdeční záležitostí bude bezesporu stoupání na nejvyšší vrchol Podkrkonoší, Zvičinu 671 m. n. m. Pro ultramaratonce je připraveno lahůdkových 65km s celkovým pozitivním převýšením 1603m. Až na vrchol Zvičinu, nejvyšší horu Podkrkonoší, je trasa stejná s maratonem, zde se obě trasy rozdělí a znovu se potkají až na hrázi přehrady Les Království. Trasa ultramaratonu pokračuje ze Zvičiny směrem na hrad Pecka, borovicovým lesem k Borovničce, dále přes Mostek, Debrné, až na druhou stranu řeky Labe, odtud poběžíte podél celé přehrady Les Království až na její hráz, kde se znovu spojíte s trasou maratonu a do cíle poběžíte po společné trase.

Trasa 1/2maratonu je vedena po nádherných poutních místech v okolí Hospitalu Kuks, navštíví Braunův betlém a zpět do Kuksu se vrátí přes Křížovou cestu 21. století.

Desítka navštíví Braunův betlém a zpět do Kuksu se vrátí přes Křížovou cestu 21. století.

Všechny trasy mají start i cíl přímo na nádvoří hospitalu Kuks.

Nově jsou pro rok 2017 vypsány závody týmů na všech délkách závodních tras (mimo dětské běhy).

Závodu týmů se mohou zúčastnit dvou až čtyřčlenné týmy.

Nebudou chybět ani dětské závody v prostorách hospitální bylinkové zahrady.

Starší děti startují na trase 1,15km kolem hospitalu.

Nově se pro druhý ročník maratonu v Kuksu připojí kategorie KOLOBĚŽEK na trasy 21, 42 a 65 km.

Kategorie KOLOBĚŽEK jsou pod záštitou Českého svazu koloběhu a závod je zařazen do Českého krosového koloběžkového poháru.

 

ZKUS MARATON KUKS! Postav se výzvě a zkus to i Ty v sobotu 22.dubna 2017. Máš na výběr několik tras malebným Podkrkonoším. Dej si lahůdkových ultra 65, maraton, půlmaraton, desítku, či dětské běhy.

Motivační video z prvního ročníku kukského maratonu 2016, MOTIVUJ SE HNED!

Nebo shlédni fotogalerii ZKUS MARATON KUKS 2016, máme také NÁDHERNÉ FOTKY Z DRONŮ!

 Více informací a registrační formulář do závodu přímo ZDE.

Těšíme se na viděnou na startovní čáře v sobotu 22. dubna 2017, tým rungorun.cz.

Darujte Vašim blízkým zážitek v podobě dárkového poukazu na závod „ZKUS MARATON KUKS“. Výše startovného je stejná jako při registraci on-line, objednávku poukazu provedete v detailu daného závodu. Úhradou příslušné částky dle kategorie a jejím připsáním na účet organizátora obdržíte na Váš email dárkový poukaz s unikátním kódem, kterým se obdarovaný do závodu pohodlně registruje.

Kuks_dárkový poukaz_velký